Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Wiele banknotów z różnych krajów

Każda osoba, która planuje wymianę waluty, z pewnością liczy na znalezienie takiego kantoru, którego usługi będą najbardziej korzystne finansowo. Poszukiwania stacjonarnej placówki, która jest w stanie zaoferować najlepszy kurs mogą być czasochłonne, a poruszanie się ze sporą ilością gotówki – niezbyt bezpieczne. Naprzeciw tym obawom wychodzą kantory internetowe. Dlaczego warto z nich korzystać?

Szybko i sprawnie

Stos srebrnych monet na tle zegara stojącegoDostęp do kantoru internetowego mamy w zasadzie z każdego miejsca na Ziemi, do którego sięga połączenie internetowe. Dzięki temu walutę wymienić możemy w każdej chwili, bez konieczności  wychodzenia z domu. Sama operacja też przebiega bardzo sprawnie, szczególnie kiedy w naszym kantorowym portfelu posiadamy już jakieś środki.

Największe polskie kantory działające za pośrednictwem sieci posiadają konta bankowe w kilkunastu lub kilkudziesięciu placówkach, dzięki czemu czas trwania całej transakcji może zamknąć się nawet w kilku minutach.

Aktualizacja kursu walut na bieżąco

W kantorach stacjonarnych zaledwie kilka razy dziennie możemy liczyć na aktualizacje kursów walut. W przypadku kantorów internetowych sytuacja wygląda inaczej – ceny za sprzedaż i kupno uaktualniane są co kilka minut lub nawet kilkanaście sekund. W ten sposób z łatwością wstrzelisz się z wymianą w dogodny dla Ciebie moment, gdy np. kurs korony szwedzkiej będzie najkorzystniejszy.

Korzyści finansowe

Monety rozsypane z wazonu z kokardkąNie można także zapominać o korzyściach finansowych płynących z korzystania z usług kantorów internetowych. To właśnie one oferują najkorzystniejsze warunki wymiany. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przez tego typu kantory najniższego spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży. Oferty placówek internetowych są zazwyczaj o kilka groszy lepsze niż kantorów stacjonarnych, i kilkanaście groszy korzystniejsze niż propozycje banków.

Co więcej, w wielu kantorach internetowych przy transakcjach na wysoką kwotę można liczyć na atrakcyjne rabaty.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnego kantoru, ale powszechnie przyjmuje się, że ta forma wymiany walut jest bezpieczna. Decydując się na wymianę w kantorze internetowym, wyeliminowane zostaje ryzyko związane z poruszaniem się z gotówką poza domem. Co więcej, każda transakcja wymaga uwierzytelnienia za pomocą wiadomości SMS, dzięki czemu ryzyko wyłudzenia pieniędzy jest naprawdę niskie.

Podsumowanie

Z każdym dniem kantory internetowe stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – ich funkcjonalność, wysokie bezpieczeństwo, a przede wszystkim wygoda użytkowania, to tylko nieliczne powody, dla których kantory stacjonarne spychane są na drugi plan.

 


Artykuł powstał przy współpracy z kantorem internetowym Nordiqa