Hale stalowe i przyczyny ich popularności

hale-stalowe-1

Hale stalowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz częściej możemy dostrzec je na peryferiach miast, gdzie spełniają różnorakie funkcje. Jednym z najpopularniejszych i powszechnych zastosowań stalowych budowli jest wykorzystywanie ich w charakterze magazynu lub hali produkcyjnej.

Popularność hal stalowych i blaszanych wynika z wielu zalet, które oferuje potencjalnemu zainteresowanemu przedsiębiorcy konstrukcja tego typu. Główne korzyści to niski koszt postawienia budowli oraz o wiele krótszy czas wymagany do jej zbudowania, gdy porównamy go do klasycznych budynków murowanych. Za tym popularnym rozwiązaniem przemawia również modułowy charakter stalowych konstrukcji. Producent hal sporządza zadowalający klienta projekt, przygotowuje wszystkie niezbędne do wybudowania zaprojektowanego budynku komponenty, po czym składa go z gotowych modułów w wyznaczonym przez klienta-przedsiębiorcę terminie i lokalizacji. Nowa konstrukcja jest gotowa bardzo szybko i równie szybko, w razie potrzeby, może zostać powiększona o kolejną dodatkową przestrzeń.

Wiele rozpoczynających swoją działalność firm, głównie zajmujących się transportem i produkcją decyduje się na tego typu rozwiązanie. Zaczynają od hal stalowych niewielkich rozmiarów, by wraz z rozwojem swojej działalności, gdy przybywa dodatkowych maszyn produkcyjnych, czy zwiększa się ilość magazynowanego towaru, rozbudować halę o dodatkową, cenną przestrzeń. W razie niesprzyjających warunków rynkowych lub w sytuacji, gdy produkcja czy magazyn mają zostać przeniesione w korzystniejszą lokalizację – hala może zostać odpowiednio zmniejszona lub nawet całkowicie rozebrana i ponownie postawiona w nowej, pożądanej lokalizacji.

Hale stalowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w rolnictwie jako miejsce, gdzie magazynowany jest sprzęt rolniczy oraz służyć jako pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych. Wiele obiektów sportowych, takich jak np. kryte boiska, baseny, korty tenisowe czy lodowiska, zaadoptowało hale stalowe do swoich potrzeb. Zastosowań tych konstrukcji jest naprawdę wiele, a te najmniejsze możemy z powodzeniem wykorzystywać na co dzień, np. w charakterze wolnostojących garaży dla naszych pojazdów.