Łódź nową stolicą biznesu?

lodz-nową-stolica-biznesu-2

W ostatnich czasach biznesowe oczy inwestorów i właścicieli firm z zadowoleniem spoglądają na łódzki rynek nieruchomości. To miasto o dużych tradycjach przemysłowych i robotniczych rozrasta się w zawrotnym tempie, wydzielając kolejne parcele na rzecz inwestycji biznesowych. W Łodzi powstaje coraz więcej biurowców. Nie bez powodu miasto znalazło się na 5. miejscu najbardziej przyjaznych biznesowi miejsc w Polsce.

Wśród najnowszych biurowców już niedługo znajdzie się Imagine inwestycja biurowa, która, umiejscowiona w bardzo korzystnej lokalizacji, zapowiada się bardzo obiecująco. Jak zapewnia inwestor, na którego koncie widnieją już takie osiągnięcia jak budowa Warsaw Financial Center czy chociażby International Business Center, nowe przedsięwzięcie będzie gratką dla firm, które swoich pracowników chcą ulokować w nowoczesnym, rozwiniętym technologicznie miejscu z szerokimi perspektywami na przyszłość. Imagine ma posiadać dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej ok. 14,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Oprócz idealnej lokalizacji w samym sercu Łodzi, w bliskim sąsiedztwie PKP Łódź Fabryczna czy Galerii Łódzkiej, obiekt ma posiadać nowoczesną infrastrukturę, która będzie ułatwiała pracę wszystkim firmom z różnych sektorów, które zdecydują się założyć swoje biuro właśnie tam. Do dyspozycji najemców dostępne będą tarasy, liczne miejsca parkingowe, windy, ochrona, a rowerzyści mogą liczyć na specjalne szatnie oraz prysznice. Nowy biurowiec ma być ekologiczny i otoczony zielenią, którą będzie można podziwiać, siedząc na ławkach czy też odwiedzając umiejscowioną w centrum obiektu fontannę. Część środkowa, która znajduje się na zewnątrz budynku, według zapowiedzi, będzie dostępna nie tylko dla pracowników Imagine, ale również dla społeczności lokalnej.

Miejsca takie jak Imagine inwestycja biurowa zdecydowanie korzystnie oddziaływają na biznesowy wizerunek Łodzi. Stwarzają wielu firmom możliwości działania w mieście o bardzo korzystnym położeniu geograficznym. Kto wie – może dzięki inwestycjom takim jak Imagine Łódź z miejsca piątego awansuje do ścisłej czołówki najbardziej przyjaznych biznesowi miast w naszym kraju.