Typy kołnierzyków w koszulach męskich

Maj już za pasem, więc nadchodzi najwyższa pora na to, aby do naszego codziennego ubioru wprowadzić koszule. Przecież macie ich dużo w swoim arsenale, prawda panowie? No właśnie, w większości przypadków wycieczka do sklepu po koszulę wygląda w ten sposób, że wybieramy to, co się nam najbardziej podoba. Może tutaj chodzić o wszystko od kroju, po kolor czy nawet wzór znajdujący się na niej. Mała część panów zwraca uwagę na… kołnierzyk! A to duży błąd!

Istna klasyka

Niektórzy nie wiedzą, ale istnieją różne typy kołnierzyków! Ich wybór powinien być uzależniony od kształtu naszej głowy, który w jakimś stopniu powinien dążyć do owalu. Spytacie może: dlaczego? Otóż jest on najbardziej uniwersalnym kształtem, pozwalającym na znacznie większą dowolność w doborze koszul. Natomiast jeśli chodzi o kołnierzyki, największym klasykiem jest tzw. kent. W tej propozycji jego skrzydełka są umieszczone blisko siebie z noskami skierowanymi. Niestety ma on swoje wady, a największą z nich jest to, że wygląda on niekorzystnie bez krawatu czy muszki. Ale przecież nie zdarza się wam tak robić prawda? W tym sezonie bardzo modne będą koszule Tommyego Hilfigera, sprawdź czy znajdziesz jakąś dla siebie https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw-tommy-hilfiger

Nieco luzu

Czas na omówienie kołnierzyka button down, potocznie nazywanego amerykańskim. Jest on nieco bardziej nieformalny, przez co często możemy spotkać do w koszulach w stylu casual, przeznaczonych do ubierania np. ze spodniami chino. Sam kołnierzyk jest miękki, lecz aby utrzymać perfekcyjny wygląd, jego rogi są przypięte przy pomocy guzików. Tak naprawdę ciężko znaleźć typ twarzy, do którego nie będzie pasować button down!

Wingtip – symbol elegancji

Ostatnim z omawianych kołnierzyków koszul, jest tak zwany wingtip. Jest on naprawdę najwyższym stopniem elegancji! Trudno będzie znaleźć mężczyznę źle wyglądającego w takim modelu. Kluczowe jest to, aby pod żadnym pozorem nie zakładać do niej krawata! Jedyna opcja dla osiągnięcia najwyższego stopnia stylu to muszka! Sama koszula świetnie się prezentuje zarówno w smokingu, jak i we fraku!

Sprawdź koszule Ralpha Laurena https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw-ralph-lauren

Podsumowanie

Powyższe style kołnierzyków w koszulach z długim rękawem to zaledwie trzy z dostępnych na rynku. Czymś, co je łączy jest to, że naprawdę pasują one każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku, wagi czy wzrostu. Przecież zależy wam na elegancji prawda?