Własna restauracja – jak ją zaprojektować?

Otwierasz swoją własną restaurację? Musisz pamiętać, że dobra kuchnia i miła obsługa to nie wszystko, by przyciągnąć głodnych Gości. W dzisiejszych czasach liczy się coś znacznie więcej – wygląd miejsca, do którego idziemy. Dlatego tak ważne jest, by restauracja została odpowiednio zaprojektowana. Powinna być stylowa i przede wszystkim pasować do klimatu miejsca oraz typu kuchni w niej tworzonej.

Własna restauracja to niełatwy orzech do zgryzienia – szczególnie dziś, kiedy marketing stawia bardzo na wrażenia wizualne oraz całą identyfikację miejsca. Sukces można osiągnąć za sprawą odpowiedniego wystroju, projektu, konceptu. Musi on być jednak spójny z całą filozofią danego miejsca. Z jego kuchnią, smakami, ogólnym klimatem.

Jak to osiągnąć? W dzisiejszym artykule podpowiadamy!

 

Pamiętaj o współczesnych trendach architektonicznych

wnętrze restauracji zaprojektowanej przez Studio Loko
źródło: Studio Loko

Aby zaistnieć w mediach społecznościowych i pośród Gości, należy brać przykład z topowych restauracji, które świetnie odnalazły się pośród nowoczesnych trendów dekoratorskich. Stworzenie dobrego projektu to jednak niełatwe zadanie. I w tej kwestii na pewno warto skorzystać z pomocy profesjonalnych architektów wnętrz. Pomogą nam oni odnaleźć odpowiedni styl dla naszej restauracji. A jest z czego wybierać. Współcześnie swoje triumfy święci styl nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski, ale i wszelkiego rodzaju style klasyczne odpowiednio spersonalizowane pod kątem klimatu danego miejsca czy tez rodzaju kuchni.

 

Spójność z kuchnią to podstawa

Bardzo ważne jest również, aby nasz projekt restauracji był spójny z tym, co będzie się w niej odbywało. Trudno jest przecież wyobrazić sobie restaurację z tradycyjną polską kuchnią, która mieściłaby się we wnętrzu typowo śródziemnomorskim (np. greckim). Powinniśmy pamiętać o tym, aby architektura wnętrza oddawała jego charakter. Zapewnić nam to może nie tylko odpowiednia baza dekoracyjna, ale również dodatki i rekwizyty. Warto skonsultować je z biurem projektowym, które z doświadczenia będzie wiedziało, gdzie szukać idealnych rozwiązań dla Ciebie.

 

Pamiętaj o funkcjonalności

Jednak nawet najpiękniejsza restauracja nie będzie pełniła swojej roli w pełni, jeśli jej projekt nie będzie zakładał również funkcjonalności oraz praktyczności. Odpowiednie gospodarowanie przestrzenią, rozdzielanie stref restauracji, dobieranie rozwiązań ułatwiających pracę kelnerów, kucharzy, ale i spędzania czasu w restauracji przez Gości, to niełatwe zadania. W ich przypadku również warto zdecydować się na współpracę z dobrymi projektantami wnętrz restauracji. Będzie ona z pewnością owocna i przyniesie Ci wnętrze szyte na miarę Twoich potrzeb.