Zalety i wady domu na obrzeżach miasta

wiz3

W życiu większości z nas nadchodzi moment, w którym zechcemy kupić na własność dom lub mieszkanie. Jeżeli zechcemy zrobić to w mieście, przekonamy się, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić, zaczniemy szukać alternatyw. Ceny domów na przedmieściach są często równe lub nawet niższe od lokali zlokalizowanych w śródmieściu. Czy życie z dala od miasta to dobry pomysł? Jakie są plusy i minusy takie rozwiązania. Dziś postaramy się pomóc wam w całym tym niezdecydowaniu!

Cisza i spokój

Gdy zmęczy nas pęd i stres życia w betonowej dżungli, zakup domu daleko od źródeł jego wywoływania może się okazać prawdziwym lekarstwem. Po ciężkim dniu pracy nic tak nas nie zrelaksuje, jak spacer w otoczeniu przyrody. Presja czasu, nadmiar obowiązków i dźwięki korków powinny zostać w miejscu naszej pracy, natomiast w miejscu zamieszkania dobry pomysłem jest odcięcie się od tego. Nie tylko zredukujemy poziom naszego stresu, lecz tereny zielone poprawią nasze ogólne samopoczucie. Domy na sprzedaż na obrzeżach Gdańska w Baninie znajdziesz na https://dommoichmarzen.eu/o-firmie

Własny ogród

Jako jedną z najważniejszych zalet, jaką podają właściciele własnych domów, jest posiadanie własnego ogrodu. Zapewnia on swobodę i poczucie prywatności. Niezależność tego, co zrobimy z naszą ziemią, jest również nie do przecenienia. Możemy tam zasadzić kwiaty, warzywa czy owoce – ten, kto spróbuje produktów, które wyrosły z naszej ziemi, ten nigdy nie zechce wrócić do sklepowych odpowiedników. A przy okazji, może to się okazać naszym nowym hobby!

Czegoś tu brakuje…

Życie w mieście łączy się z dostępem do różnych miejsc – galerie, kluby czy zwłaszcza szkoły dla naszych dzieci. Wyprowadzając się za miasto, musimy zdawać sobie sprawę, że każda wizyta w kinie, czy wysłanie naszego dziecka do szkoły będzie wiązało się z koniecznością dojazdu na miejsce. Problem zaczyna się, gdy nie posiadamy własnego środka transportu – jesteśmy wtedy skazani na znacznie bardziej kłopotliwe podróże komunikacją miejską, która może niekoniecznie być wygodna w dopasowywaniu przesiadek.

To zależy od nas!

Nie możemy podać uniwersalnej i poprawnej odpowiedzi na pytanie: co jest lepsze? Wszystko zależy od danego człowieka i tego, co jest dla niego ważne w życiu. Dla jednych może to być poczucie spokoju, a inni będą preferować szybkie tempo dużych miast. Czasami lepszym pomysłem jest zwolnienie tempa naszego życia, a wtedy dobrze jest uciec na przedmieścia, w celu odpoczynku i zresetowania.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Dom Moich Marzeń.